Jáchym promoval na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v roce 2020. Zde také pokračuje v postgraduálním studiu neuro-vizuálního systému a jeho propojení s pohybovým aparátem. 


Od roku 2018 působí v Centru pohybové medicíny prof. Pavla Koláře, kde se věnuje především pacientům s funkčními poruchami pohybového aparátu a sportovcům.  V rámci postgraduálního studia se podílí na výuce studentů fyzioterapie 2. lékařské fakulty UK. V roce 2023 absolvoval studijní stáž u certifikovaného DNS instruktora Dr. Bretta Winchestera v St. Louis, Missouri, USA, kde měl možnost seznámit se s prací terapeutů, kteří poskytují péči profesionálním atletickým týmům.


Jáchym spolupracuje s českou juniorskou reprezentací ve vodním slalomu (kanoe) a seniorskou českou reprezentací v orientačním běhu. Šest let byl hlavním fyzioterapeutem týmu amerického fotbalu - Prague Lions.


Ve své praxi spojuje neuro-vizuální trénink s koncepty a principy Dynamické neuromuskulární stabilizace. Cílem je zlepšit centrální zpracování a orientaci v prostoru pro optimalizaci kvality a přesnosti pohybu u sportovních, ale například i neurologických pacientů.


Jáchym se věnoval závodně tenisu, dnes se aktivně věnuje široké škále sportů, protože pohyb je pro něj nepostradatelná součást života.

© Copyright Viktor Kobes, Rehabilitation Prague School 1999 -